Насоките за сигурна семейна среда са инструмент, който има за цел да дефинира какво значи сигурността при децата в семейната им среда и да даде препоръки както на техните родители, така и на професионалистите около него, как тази сигурност да бъде постигната.
„Добрите неща“ учи на положителни, житейски концепции, които помагат на учениците да се чувстват добре. Доказано е, че програмата спестява от времето за управление на класната стая, намалява проблемите с дисциплината и координира академичните и поддържащите програми в училището.
Програмите целят повишаване на уменията на децата да разпознават физическо, сексуално и емоционално насилие, тормоз между връстници и между дете и възрастен, превенция на телесното наказание от родители към деца, развиване на умения за разпознаване на нуждите и потребностите на децата и изграждане на саморефлексия у родителите
Ресурсът се осигурява от Институт по социлни дейности и практики – София, Детски център за застъпничество и подкрепа „Зона заКрила” и Комплекс за социални услуги за деца и семейства – Шумен. ДЦЗП”Зона заКрила” е пилотна услуга , която осъществява модел на интегриран подход и взаимодействие между институциите.
Консултативната линия е предназначена да подкрепя деца, родители и професионалисти по въпроси, свързани с онлайн безопасността на децата
Обучението е предназначено за цели училищни екипи
Обучението „Подобряване на взаимодействието семейство-училище“ е за цели училищни екипи, които желаят да работят за усъвършенстване на уменията и подходите си за привличане на майките и татковците и другите членове на семейството в училищния живот.
Партньорите от Национална кампания „Да бъдеш Баща“ обобщиха препоръките на различни специалисти по детско развитие и семейни отношения, събраха опита на група български учители и предлагат възможност да обогатите вашия професионализъм с нешлифования ресурс на бащите
Ръководството е подготвено за училища и образователни институции. Очертава както стандартите за закрила на детето, така и подробна информация как успешно да се прилагат, за да се защитава безопасността на децата в образователните институции.
Сдружение „Самаряни“ реализира кампания #rozovaflanelka в рамките на своята програма „Детството не бива да боли!“. Тази кампания е част от инициатива, подета от хиляди училища по целия свят, като израз на неприемане на проявите на тормоз в училищата, както и на стереотипите, свързани с пола.