Програма за развитие на социални умения за деца „Добрите неща”, НЦСЕР

„Добрите неща“ учи на положителни, житейски концепции, които помагат на учениците да се чувстват добре. Доказано е, че програмата спестява от времето за управление на класната стая, намалява проблемите с дисциплината и координира академичните и поддържащите програми в училището.

Комплекс за социални услуги за деца и семейства-Видин

Програмите целят повишаване на уменията на децата да разпознават физическо, сексуално и емоционално насилие, тормоз между връстници и между дете и възрастен, превенция на телесното наказание от родители към деца, развиване на умения за разпознаване на нуждите и потребностите на децата и изграждане на саморефлексия у родителите

„Зона заКрила” и Комплекс за социални услуги за деца и семейства – Шумен

Ресурсът се осигурява от Институт по социлни дейности и практики – София, Детски център за застъпничество и подкрепа „Зона заКрила” и Комплекс за социални услуги за деца и семейства – Шумен. ДЦЗП”Зона заКрила” е пилотна услуга , която осъществява модел на интегриран подход и взаимодействие между институциите.

Обучение „Превенция на реално и виртуално насилие“, СНЦ „Асоциация Родители“

Обучението „Превенция на реално и виртуално насилие“ подготвя учители, педагогически съветници, членове на МКБППМН, обществени възпитатели и други професионалисти, работещи с деца за справяне с предизвикателствата, които възникват пред подрастващите във връзка с техния живот онлайн и в реалността и предотвратяване на ситуациите на насилие в реалния и виртуалния живот на младите хора.

Обучение „Подобряване на взаимодействието между семейството и училището“ на СНЦ „Асоциация Родители“

Обучението „Подобряване на взаимодействието семейство-училище“ е за цели училищни екипи, които желаят да работят за усъвършенстване на уменията и подходите си за привличане на майките и татковците и другите членове на семейството в училищния живот.

Политика за закрила на детето в образователните институции, ИСДП

Ръководството е подготвено за училища и образователни институции. Очертава както стандартите за закрила на детето, така и подробна информация как успешно да се прилагат, за да се защитава безопасността на децата в образователните институции.

Кампания #rozovaflanelka, сдружение “Самаряни”, Стара Загора

Сдружение „Самаряни“ реализира кампания #rozovaflanelka в рамките на своята програма „Детството не бива да боли!“. Тази кампания е част от инициатива, подета от хиляди училища по целия свят, като израз на неприемане на проявите на тормоз в училищата, както и на стереотипите, свързани с пола.

Фондация „П.У.Л.С.“- Перник

Програмата за превенция на деца и младежи, пострадали от насилие, е разрабтена от П.У.Л.С. през 2000 г.. В хода на  работата през последните седемнадесет години са проведени повече от 1800 семинара в училища с общо 36 000 ученици, родители и учители.

Асоциация „ЕС-О-ЕС жени и деца преживели насилие“, Нови Пазар

Добри практики за превенция на агресията и засилване сигурността в училище, които са изведени от работата на терен с децата и техните семейства

Програма за превенция на насилието и тормоза в училище

Практиката се предлага от фондация „Здраве и социално развитие“. Тя  стъпва на разработения от SPI Forschung gGmbH (Германия) метод: „Обширно обучение по компетентност в областта на разнообразието“ (“Comprehensive diversity competence training”).