Програма за развитие на социални умения за деца „Добрите неща”, НЦСЕР

„Добрите неща“ учи на положителни, житейски концепции, които помагат на учениците да се чувстват добре. Доказано е, че програмата спестява от времето за управление на класната стая, намалява проблемите с дисциплината и координира академичните и поддържащите програми в училището.

Комплекс за социални услуги за деца и семейства-Видин

Програмите целят повишаване на уменията на децата да разпознават физическо, сексуално и емоционално насилие, тормоз между връстници и между дете и възрастен, превенция на телесното наказание от родители към деца, развиване на умения за разпознаване на нуждите и потребностите на децата и изграждане на саморефлексия у родителите

„Зона заКрила” и Комплекс за социални услуги за деца и семейства – Шумен

Ресурсът се осигурява от Институт по социлни дейности и практики – София, Детски център за застъпничество и подкрепа „Зона заКрила” и Комплекс за социални услуги за деца и семейства – Шумен. ДЦЗП”Зона заКрила” е пилотна услуга , която осъществява модел на интегриран подход и взаимодействие между институциите.

Мобилна работа с деца и младежи за превенция на рисковото поведение, сдружение „Съучастие“ и социална асоциация „Св.Андрей“

Идеята на мобилна работа е да предложи силно адаптивен процес спрямо индивидуалните, групови и общностни нужди в конкретна ситуация.

Фондация „П.У.Л.С.“- Перник

Програмата за превенция на деца и младежи, пострадали от насилие, е разрабтена от П.У.Л.С. през 2000 г.. В хода на  работата през последните седемнадесет години са проведени повече от 1800 семинара в училища с общо 36 000 ученици, родители и учители.

Проект Биентретанс – мрежа за резилианс

Програмата се реализира от Институт по социални дейности и практики. „Нашият проект за училище” има за цел да постави в училищното ежедневие темата за добрите и лошите отношения, деца и възрастни заедно да поговорят за нещата, които искат да променят, и да реализират тези промени, като създадат свои собствени проекти на тема „Как може отношенията в училище да станат по-добри?”

Програма за превенция на насилието и тормоза в училище

Практиката се предлага от фондация „Здраве и социално развитие“. Тя  стъпва на разработения от SPI Forschung gGmbH (Германия) метод: „Обширно обучение по компетентност в областта на разнообразието“ (“Comprehensive diversity competence training”).

Център за социална рехабилитация и интеграция на деца, жертви на домашно насилие, ранна превенция на насилието над деца

Сдружение „Асоциация НАЯ“ прилага Програмата за превенция на насилието над деца на територията на цялата област Търговище. Основна цел е предотвратяване на насилието и злоупотребата с деца чрез интегриран подход за работа със семейството, неформална мрежа, обучения и подкрепа от деца за деца. В програмата участват лични лекари, социални медиатори, ученици – доброволци.

Международна награда на херцога на Единбург – работата с младежи от ВУИ, гр. Ракитово

Екип доброволци работи на ежеседмична база с младежи от ВУИ (гр. Ракитово). Целта е младежите да се подготвят за самостоятелен живот след излизането им от институцията. Чрез обучителни срещи се работи по теми, свързани с разрешаване на конфликти, превенция на насилие, разбиране и приемане на емоции, чувства, рисове от наркотични вещества и небезопасни сексуални контакти, намиране на работа и др.

Консултативен център за превенция и преодоляване на домашното насилие и дискриминацията и Женски ресурсен център за обучения на жени, преживели домашно насилие

Предоставяне на специализирани и безплатни програми в помощ на жертви на домашно насилие и множествена дискриминация.