„Добрите неща“ учи на положителни, житейски концепции, които помагат на учениците да се чувстват добре. Доказано е, че програмата спестява от времето за управление на класната стая, намалява проблемите с дисциплината и координира академичните и поддържащите програми в училището.
Програмите целят повишаване на уменията на децата да разпознават физическо, сексуално и емоционално насилие, тормоз между връстници и между дете и възрастен, превенция на телесното наказание от родители към деца, развиване на умения за разпознаване на нуждите и потребностите на децата и изграждане на саморефлексия у родителите
Програмата включва двудневно обучение, по време на което експерти от Националния център за безопасен интернет обучават децата да разпознават рисковете в интернет, да овладяват стратегии за справяне с тези рискове и ги запознават със съществуващите възможности за докладване и получаване на помощ, в случай на проблем.
Консултативната линия е предназначена да подкрепя деца, родители и професионалисти по въпроси, свързани с онлайн безопасността на децата
Обучението „Превенция на реално и виртуално насилие“ подготвя учители, педагогически съветници, членове на МКБППМН, обществени възпитатели и други професионалисти, работещи с деца за справяне с предизвикателствата, които възникват пред подрастващите във връзка с техния живот онлайн и в реалността и предотвратяване на ситуациите на насилие в реалния и виртуалния живот на младите хора.
Обучението е предназначено за цели училищни екипи
Обучението „Подобряване на взаимодействието семейство-училище“ е за цели училищни екипи, които желаят да работят за усъвършенстване на уменията и подходите си за привличане на майките и татковците и другите членове на семейството в училищния живот.
Програмата за превенция на деца и младежи, пострадали от насилие, е разрабтена от П.У.Л.С. през 2000 г.. В хода на работата през последните седемнадесет години са проведени повече от 1800 семинара в училища с общо 36 000 ученици, родители и учители.
Фондация „КУЗМАНОВ“ предлага психологическа и консултантска работа с деца, пострадали от насилие; национални общински работни срещи, посветени на „Агресията в учебните заведения“; обучителни тематични курсове за педагогически специалисти за борба с агресията сред децата.
Предоставяне на специализирани и безплатни програми в помощ на жертви на домашно насилие и множествена дискриминация.